Welcome

Delete this widget from your Dashboard and add your own words. This is just an example!

flagcounter

histats

Google Website Translator Gadget

Diberdayakan oleh Blogger.

About Me

Foto Saya
niddta chochobi
Lihat profil lengkapku

Pengikut

RSS

Pages

shëndetësor

Banane PERMBAJNE 9 USHQIM & ENERGY KTHIMI

A nuk nënvlerësojnë e efikasitetit të një banane. Përveç kësaj për të qenë më e preferuar e atletëve të vendore dhe ndërkombëtare, për shkak të mbushjes, por nuk të sjell shëndet, banane janë gjithashtu shumë të dobishme për shëndetin dhe bukurinë.
Fruta nuk është vetëm e lehtë të tretet, por gjithashtu përmban nëntë përmbajtje lëndë ushqyese dhe rivendosjen e energjisë. Krahasuar me fruta të tjera, banane janë të prirur të jenë të gëzuar, sepse ajo nuk ka nevojë të jenë të përpunuara.
Por për të marrë të mirat, ju duhet të zgjidhni me kujdes. Sepse vetëm një banane e pjekur që mund të konvertohet sheqerit në gjak në glukozë natyrisht, si dhe diabsorsi shpejtë në qarkullimin e gjakut.
Karakteristikat e një banane të pjekur, lëkurës banane është e gjelbër të verdhë me pika kafe apo të verdhë. Të gjitha përmbajtjet në banane e pjekur, do të japë disa përfitime shëndetësore, sidomos për:
1. Burimi i energjisë
Banane mund të tretet lehtë, në mënyrë që sheqer përmban ajo do të shndërrohet në një burim energjie të mirë për formimin e trupit, duke punuar muskujt dhe gjithashtu shumë i mirë për të eliminuar lodhje.
2. Gratë shtatzëna
Gratë që janë shtatëzënë janë të inkurajuar për të ngrënë banane, sepse ato përmbajnë acid folik të lartë janë të rëndësishme për përsosjen e fetusit, formimin e qelizave të reja dhe defektet e parandalimit të lindjes të ndodhë.
3. Anemi Sufferers
Përmbajtja e hekurit është mjaft i lartë në banane, mund të stimulojë prodhimin e hemoglobinës në gjak për pacientët me anemi. Dy banane një ditë, shumë të mirë për pacientët me anemi.
4. Dhimbje Sufferers Mag
Si një pemë që mund të konsumohen direkt, banane nuk e irritojë apo dëme në zorrë për pacientët me ulcera. petë Fruta janë përdorur shpesh për të luftuar sëmundjen zorrë, sepse cilësi është e butë.
5. Sëmundje Pacientët Llozi
Për pacientët me mëlçisë, dy banane në ditë me shtimin e një lugë gjelle mjaltë, të jetë e mirë për të rritur oreksin dhe për të rritur forcën.
reumatizma Brotowali trajtoj & Diabetes

Gjeni kurrë bimë brotowali? Po, jeta bimore me zvarriten në një tjetër bimë që përdoret shpesh si përbërës të mjekësisë tradicionale bimore. Bimët që rrjedh dhe lë shije të hidhur dëshmuar si një kurë efikase lloje të ndryshme të sëmundjeve të tilla si artriti dhe diabeti.
bimë Brotowali, gjendet shpesh në oborr si bimë të egra, shumë janë mbjellë qëllimisht si një farmaci e jetesës së bimëve. Në përgjithësi, këto bimë rriten në të nxehtë, dhe për të ndalur rritja mund të arrijë 2,5 m. Madhësia mesatare e bimëve rrjedh dhe brotowali e gishtit tuaj pak, pronat e tij rreth të rrjedhin të rritet një puçërr.
bimore pjesë Brotowali dhe përdoret si një shpikje bimor që është trungu. Përveç artrit ushqyese të trajtuar dhe diabetit, rrjedhin brotowali besohet gjithashtu për të nxitur oreksin në fëmijë.
Për të bërë potions bimor dhe rrjedhin brotowali të mjaftueshme për të valoj një pjesë të rrjedhin shije brotowali. copë Stem janë të ziera me tre gota e ujit deri vonë në 1,5 gota e ujit. zierje Uji është pastaj i dehur. Për të zvogëluar shije të hidhur, mund të shtoni mjaltë për shije. Sidomos për drogë diabet, kur valë shufra brotowali, përzierje dhe me një lë pak mustaqe cat.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 komentar:

Posting Komentar